Jsem web designérka a začínající podnikatelka a tímto blogem bych Vás chtěla vzít na společnou cestu jako průvodce mým podnikáním.

Deník podnikatele samouka

Jak vydělávat peníze s affiliate marketingem

laptop, table, technology

Co je affiliate a jak s ním vydělávat peníze

Co je to affiliate marketing a jak díky němu vydělávat? O affiliate marketingu jste už určitě slyšeli. Možná znáte pouze termín nebo přibližně víte, jak funguje. 

Affiliate marketing znamená, že propagujete produkty jiných společností. Kdykoliv si někdo daný produkt zakoupí skrze odkaz poskytnutý na Vašem webu či jinde, dostanete určitou provizi z prodeje či doporučení. Při spolupráci se společností tak plníte funkci prodejce pro danou společnost. Pomůžete uskutečnit prodej produktů, a společnost Vás za to následně odmění.

Nejlepší na affiliate marketingu je, že ho můžete provozovat ve větším měřítku. Typický prodejce obvykle prodává produkty pouze od jediné společnosti. V affiliate marketingu nicméně můžete propagovat produkty mnoha rozdílných společností a dostávat provize od všech z nich, jako třeba s Commision Junction, kde najdete více velkoobchodů.

JAK AFFILIATE MARKETING FUNGUJE?

Společnost obvykle každému člověku, který s nimi spolupracuje, poskytne vlastní odkaz na produkt, takže mohou sledovat, ze kterého webu zákazník přišel. Když na odkaz na vašem webu někdo klikne, na počítači společnosti se o tom uloží údaje, které společnosti pomohou přičíst určitý nákup té správné osobě.

Nemusíte se tak bát, že by provize náležící vám omylem obdržel někdo jiný, protože by od společnosti, s níž spolupracujete, obdržel stejný odkaz na produkt jako vy.

Jak to ale vypadá v praxi?

Představte si, že čtenář Vašich stránek si přečte příspěvek o nejlepších telefonech. Poté klikne na jeden z affiliate odkazů umístěných v příspěvku a dostane se k danému produktu na Alze. I když se nákup rozhodne vyřídit později, stále dostanete provizi z prodeje, protože údaje o kliknutí v počítači společnosti zůstávají déle. Většinou to funguje i tak, že když odkazujete na něco levnějšího např. z Amazonu (Amazon Affiliate partners), co má měnší provize, ale zákazník jde třeba na Amazon a začne prohlížet jiné produkty a koupí televizi za několik tisíc, tak z toho vy máte provize, protože na odkaz na Amazon přišel z Vašeho webu.

Affiliate program funguje na bázi partnerství.

Na jedné straně je inzerent – např. e-shop, který chce propagovat svůj produkt.
Na druhé straně je partner – např. bloger, který chce doporučit produkt lidem a získat z něj provizi.

Inzerent vytvoří affiliate program, do kterého se mohou registrovat partneři. Po registraci obdrží každý partner svůj affiliate odkaz. Tento odkaz je vždy unikátní a obsahuje ID partnera.

Jestli Vás affiliate marketing zaujal a rádi byste mu dali šanci, vyzkoušejte náš návod. Nikam nespěchejte a dejte si s každým načas, protože tím výrazně navýšíte svoje šance na úspěch.

Pokud znáte někoho, kdo by rád začal podnikat online a získal pasivní příjem, neváhejte článek sdílet.  V případě otázek můžete napsat na suzy@suzynac.cz.

Jsem web designérka a začínající podnikatelka a tímto blogem bych Vás chtěla vzít na společnou cestu jako průvodce mým podnikáním.

další články

Sleduj můj instagram

sponzorováno

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

en_USEN
Scroll to Top