Jsem web designérka a začínající podnikatelka a tímto blogem bych Vás chtěla vzít na společnou cestu jako průvodce mým podnikáním.

Deník podnikatele samouka

Jak začít s affiliate marketingem v 5 krocích

business, business people, businessman

Jestli vás affiliate marketing zaujal a rádi byste mu dali šanci, vyzkoušejte následujících sedm kroků, které vám pomohou. Nikam nespěchejte a dejte si s každým načas, protože tím výrazně navýšíte svoje šance na úspěch.

KROK 1: VYBERTE SI PLATFORMU

Teoreticky vzato můžete affiliate marketing provozovat na jakékoliv platformě – webových stránkách, blogu, youtube… Funguje to dokonce i na sociálních sítích typu Instagramu.

Jak pořídit doménu a hosting?

Adresu vašeho blogu či stránek (doménu) a hosting (místo, kde bude váš web „usazen“) pořídíte např. u společnosti Wedos. Tam si také zdarma aktivujete bezplatný systém WordPress, který slouží k administraci vašeho webu a pomocí kterého Vám můžu vytvořit web nebo e-shop na míru.
Jakmile je vaše stránka na světě, optimalizujte ji pro vyhledávače, abyste měli lepší šanci se v žebříčku stránek umístit na vyšší pozici vyhledávače. Poté začnete přidávat odkazy na spřízněné prodejní weby do vašich článků.

Druhou nejúspěšnější platformou v tomto směru je YouTube. Vytvořit obsah určený na YouTube a nahrát ho na tuto stránku je zcela zdarma, díky čemuž jde o ideální možnost pro mnoho lidí. Optimalizujte svá videa pro SEO a zahrňte affiliate odkazy do popisků jednotlivých videí.

Je nicméně vhodné poznamenat, že byste měli uvést skutečnost, že do příspěvku či videa zahrnujete affiliate odkazy. Na blogu toto prohlášení můžete napsat například do zápatí nebo pro něj vytvořit samostatnou stránku.

Je pravděpodobnější, že dostanete více kliknutí na přidružený web z vašeho blogu než z YouTube videa. Kvůli tomu se v tomto článku dále zaměříme výhradně na blogy.

KROK 2: VYBERTE SI tzv.niche – ZAMĚŘENÍ BLOGU

Je nutné poznamenat, že pokud začnete blogovat dnes, čelíte velké konkurenci. Na internetu existují miliony blogů, i když je pravda, že mnoho z nich je neaktivních, stále jde o obrovské číslo.

Abyste měli šanci v této obří záplavě vyniknout, je nezbytné se soustředit na konkrétní oblasti. Vyberte si téma, které se orientuje na specifickou kategorii. Abychom uvedli příklad, téma „jídlo“ je nesmírně rozsáhlá kategorie. Místo toho, abyste se ji pokoušeli pokořit, vyzkoušejte něco konkrétnějšího, například „grilované jídlo“.

Mít úzké, předem definované zaměření vám pomůže si získat soustředěné publikum a také se potenciálně umístit výše ve vyhledávačích. Neměli byste se však zaměřit pouze na to, co zajímá ostatní lidi. Pokud budete blog tvořit sami nebo z větší části sami, zvolte něco, co zajímá vás. Mnoho blogů neuspěje kvůli tomu, že jejich majitelé nepřispívají dost často.

Takže pokud začnete psát o tématu, které vám přijde fascinující, budete mít mnohem větší šanci v tom vytrvat, i když věci hned nepůjdou tak, jak byste si možná představovali.

KROK 3: VYTVOŘTE SKVĚLÝ OBSAH

Pokud chcete v affiliate marketingu uspět, budete muset na svém blogu zveřejňovat vysoce kvalitní obsah, do něhož odkazy na produkty přirozeně zapadnou. Toho můžete docílit například tak, že v případě psaní recenzí dané produkty opravdu zakoupíte a otestujete je, abyste o nich mohli následně ve své recenzi zasvěceně hovořit a poskytnout návštěvníkům užitečné informace.

V případě, že nemáte dostatek peněz na to, abyste si zakoupili každičký produkt, o němž chcete psát, vždycky můžete začít psát články o tom, co již máte doma. Například jestliže píšete blog o technologiích, můžete začít psaním recenzí o technických přístrojích, které již vlastníte.

KROK 4: ZÍSKEJTE PUBLIKUM

Po vytvoření kvalitního obsahu vašeho blogu se jako další krok musíte zaměřit na získání publika. Čím více lidí si vaše články přečte, tím více z nich klikne na odkazy na produkty. Existují tři nejčastější strategie, jak sehnat více čtenářů.

I.
Prvním z nich je placená návštěvnost, které docílíte například skrze PPC reklamy. To ovšem pochopitelně stojí peníze, takže nemusí jít o vhodný krok pro začátečníky v affiliate marketingu.

II.
Mnohem praktičtější pro vás je druhý způsob, jímž je využívání SEO. To je téma na samostatný článek, ale ve zkratce, SEO zahrnuje optimalizaci stránek tak, aby se umístila na vyšší pozici ve vyhledávačích, jako je Google. Za tímto účelem je vhodné využívat patřičná klíčová slova, která lidé často vyhledávají, aby při jejich zadání do Google nebo jiného vyhledávače zavítali právě na váš blog.

III.
Třetí nejrozšířenější variantou je vytvoření seznamu kontaktů, e-mailů, skrze který můžete se svými čtenáři následně komunikovat. Použijte tento seznam, abyste čtenářům dodali informace o novém obsahu. Tím jim dodáte motivaci se na váš blog pravidelně vracet, což povede k většímu počtu kliknutí na odkazy na produkty a k vyššímu množství prodejů.

KROK 5: z kliknutí V PRODEJ

V affiliate marketingu musí dojít k dvěma krokům, abyste si mohli vydělat peníze.

Prvním z nich je kliknutí na stránku produktu. Tento krok máte plně pod kontrolou. Použijte strategie zmíněné výše, abyste vylepšili šance, že na odkazy ve článcích budou čtenáři vašeho blogu opravdu klikat.
Druhým krokem je zakoupení daného produktu návštěvníkem vašich stránek. Tuto část bohužel již nikterak neovlivníte.
Co ale můžete udělat, je poohlédnout se po prodejcích s prokázanými solidními prodejními výsledky. Například tak, že prozkoumáte internet a podíváte se, v jakém affiliate programu lidé vydělávají slušné peníze. Někteří blogeři přímo odhalují, kolik peněz vydělávají díky různým dohodám v oblasti affiliate marketingu, například při spolupráci s již zmíněným Amazonem. Můžete se prací jiných blogerů nechat inspirovat, připojit se k danému programu a propagovat stejné produkty.

Anebo pokud o affiliate programu, k němuž byste se rádi připojili, není dostupných mnoho informací, jednoduše se poptejte na detaily. 

Pokud vám na programu nebo produktu, jehož propagaci zvažujete, něco nesedí, nikdy byste si ho sami nekoupili nebo ho nedoporučili své rodině či přátelům, pak je rozhodnutí jednoduché – nepropagujte ho. 

Jsem web designérka a začínající podnikatelka a tímto blogem bych Vás chtěla vzít na společnou cestu jako průvodce mým podnikáním.

další články

Sleduj můj instagram

sponzorováno

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

en_USEN
Scroll to Top