Jsem web designérka a začínající podnikatelka a tímto blogem bych Vás chtěla vzít na společnou cestu jako průvodce mým podnikáním.

Deník podnikatele samouka

Jak začít s online podnikáním

podnikání

Jak na úspěšné online podnikání

Když jste freelancer, jste to pouze vy, kdo Vám může diktovat, na čem byste měli pracovat, a kdy to musíte udělat. S online podnikáním si můžete vydělávat odkudkoliv na světě.

 Dnes Vám ukážu pár tipů, jak začít s online podnikáním.

Přece jen teď všichni nakupují online více než kdykoli předtím. Nejlepší čas se do toho vrhnout!

1. Určete si, co budete prodávat/ nabízet

Může to znít hloupě, ale mnoha lidem se líbí myšlenka zahájit online podnikání, ale ve skutečnosti nepřemýšlejí o tom, co budou prodávat či nabízet. A to je tak trochu problém! Vytvoření webu není totéž jako vytvoření úspěšného online businessu. Prosperující online obchod musí něco prodat, ať už jde o službu, fyzický produkt nebo digitální produkt. Pokud začínáte úplně od nuly a teprve přemýšlíte jak na to, je třeba zvážit několik věcí:

V čem jste šikovní? Co Vás baví? O čem toho hodně víte a bavilo by Vás prodávat či nabízet? Radím Vám, nezačínat s produkty či službami co Vás nebaví. Brzo by Vás přešel i zájem v tom oboru vůbec podnikat.

Možná máte zkušenosti s marketingem a sociálními médii. Nebo jste možná kouč, který vídal lidi osobně, ale teď je chcete vidět virtuálně. Možná Vás zajímá design interiérů, umíte dobře poradit, jak si zařídít obývák a spojit to s affiliate marketingem kde můžete prodávat doporučené zboží, za které Vy máte provize.

Opřete se o dovednosti, které již máte.

Jakmile zjistíte v čem by jste chtěli podnikat, popřemýšlejte nad tím co v tomto oboru chybí? Co by jste nabídli zákazníkům, co jiní ještě nenabízí? Co Vás odlišuje od ostatních a proč by lidé měli spolupracovat právě s Vámi?

 

Nejčastěji je nabídka služeb jeden na jednoho nejjednodušší způsob, jak začít v online podnikání. Existuje ale spousta lidí, kteří začínají nabízet digitální produkty nebo fyzické produkty a mají úžasný úspěch! Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti zejména u fyzických produktů, je, že často existují vyšší počáteční náklady (protože musíte investovat do produktů, abyste mohli prodávat).

2. Připravte si web

Dobře, máte cokoli, co budete prodávat, a nyní je čas na naši oblíbenou část … vytvoření Vašeho webu! Každé úspěšné online podnikání má profesionální a atraktivní web, na kterém lidé snadno najdou informace, které hledají. Ať už jste babička založená na službách nebo majitel obchodu s digitálními produkty. Web je základ, který Vám dokáže cestu k úspěchu urychlit.

3. Vytvářejte obsah, který přesměruje lidi na Váš web

Je čas na vytvoření obsahu! Ano, spuštění webové stránky a seznam vašich služeb / produktů je skvělé, ale … jak vás najdou? Prostřednictvím obsahu, který vytváříte online! Každé úspěšné online podnikání musí mít obsah, který Vám zvýší návštěvnost Vašeho webu.

Když řekneme „obsah“, máme na mysli: Blogové příspěvky, epizody podcastu, Youtube videa.. newslettery..Jednoduché věci, které v dnešní době může dělat opravdu každý a díky kterým ostatní lidé vlastně vědí, že existujete a Váš business se jednoduše dostane do podvědomí potenciálního zákazníka.

Jedním z nejlepších způsobů, jak začít, je psaní blogových příspěvků. Příspěvky na blogu jsou fantastické, protože se mohou umisťovat ve výsledcích vyhledávání Google (organická návštěvnost webu!) Při vytváření jakéhokoli obsahu je třeba mít na paměti jednu věc: ujistěte se, že se obsah týká tématu, které souvisí s tím, co prodáváte/děláte.

4. Sdílejte! Sdílejte! Sdílejte!

Když jsme vytvořili obsah, je čas ho SDÍLET s celým světem! Existuje mnoho způsobů, jak jej můžete sdílet. Můžete jej sdílet na: Facebook , Facebook Stories, Facebookové skupiny, Twitter, Instagram, Instagram Stories, LinkedIn…

5. Recyklujte a opakujte!
Ano, to je prozatím vše!

Vše, co potřebujete, abyste mohli začít a zahájit úspěšné online podnikání. Je zřejmé, že se jedná o velmi zjednodušený proces zahájení online obchodu. Provoz online obchodu má mnoho dalších náležitostí, ale pro začátek si nemusíte dělat starosti.

Vaše online podnikání se bude neustále vyvíjet a měnit, ale důležité je, že vůbec ZAČNETE!

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Jsem web designérka a začínající podnikatelka a tímto blogem bych Vás chtěla vzít na společnou cestu jako průvodce mým podnikáním.

další články

Sleduj můj instagram

sponzorováno

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

en_USEN
Scroll to Top