Jsem web designérka a začínající podnikatelka a tímto blogem bych Vás chtěla vzít na společnou cestu jako průvodce mým podnikáním.

Deník podnikatele samouka

Proč si v téhle době nevytvářet ranní rutinu

home, indoors, decor

Před deseti lety o tom nemluvil snad nikdo. Teď kam se podívám, všude jen tutoriály jak si vytvořit vlastní ranní rutinu. Všichni mají za to, že právě ta Vás přivede k větší produktivitě a většímu úspěchu. A proč? Protože to dělá snad každý CEO a umělci? To se mě netýká. Především si nemyslím, že právě jejich ranní rutina je přivedla k jejich úspěchu.

Produktivita, úspěch a štěstí nezávisí na Vaší ranní rutině. To jak začneš svůj den ti neuzaručí, že takový zůstane. Ráno vstát, udělat si kafe nebo zelený čaj, jít si zaběhat nebo se rovnou pustit do práce a ničím se nenechat rozptýlit.

No, v ideálním světě možná. V tom mém to vypadá podobně, jen v nejlepší chvíli, začnou sousedi něco vrtat, chlapi venku ořezávat stromy, nebude fungovat wifi, kterou k práci potřebuji a tak dále a moje soustředění je v tahu.

Nevím proč mě to vůbec napadlo, ale vytvoření ranní rutiny jsem chtěla dát v době covidu druhou šanci, hlavně proto, že teď pracuji z domu. 

,,Potřebuji disciplínu”, řekla jsem si, tak jsem to zkusila zavést znova. Nejhorší nápad co jsem za poslední dobu měla. Se všemi těmi vládními opatřeními, zavřenými restauracemi, kavárnami a kiny jsem si nemohla přivést ještě větší peklo, než je stereotyp. Denně vstávat a ztrácet se v tom, jaký den vlastně je, protože každý vypadá jako přes kopírák. Utvořit si den ještě víc rutinní. Dřív jsem potřebovala disciplínu a řád, protože byl člověk často rozptýlen tím, že si v létě všichni užívali sluníčka, v zimě hory nebo kino a tak podobně. Teď můj den nevypadá jinak, než počítač a čtyři stěny obýváku. Už rok prožívám jeden a ten samý den. Něco jako ve filmu 50x a stále poprvé. Jen se mi po dni nesmazala celá paměť.

Neříkám, že je špatné nějakě ty své ranní rituály mít, ovšem mně, člověku docela chaotickému, to přivádělo ještě větší pocity úzkosti, když ten den nezačal tak, jak jsem to měla den předem naplánované.

Radím Vám si v téhle době udělat den co nejbarevnější co to jde, nevytvářejte si zbytečně ještě víc stresu tím, že si přidáte další věci co budete dělat každý den stejně. Věřím, že člověk k tomu bude potřebovat trochu kreativity v téhle době.

Pár tipů na to jak se od rutinní práce rozptýlit:

1. Procházky – ale nemyslím ty kolem baráku.

2. Zkuste s podívat, zda v okolí není útulek. Většinou si můžete dobrovolně jít vyvenčit nějakého mazlíčka. U nás v okolí Prahy doporučuji Dog Point útulek 

3. Navštívit malamutí kamarády – jízda s malamutím spřežením – originální dárek, který jsem dostala k Vánocům

4. Navštívit hrady a zámky, ovšem v téhle době asi jen z venku.

5. Já jako filmový fanatik se ráda jedu podívat na místa, kde se natáčely mé oblíbené filmy jako Pelíšky, Jak poslat tatínka do polepšovny, Noc na Karlštejně, Discopříběh atd.)

.. také jsem se zeptala doma, jak trávit dobu v karanténě, na čež se na mě máma jen usmála a pozvedla sklenku bílého…

Jsem web designérka a začínající podnikatelka a tímto blogem bych Vás chtěla vzít na společnou cestu jako průvodce mým podnikáním.

další články

Sleduj můj instagram

sponzorováno

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

en_USEN
Scroll to Top